Serce stanowi centrum układu krążenia. Przez zawalnaczynia krwionośne dostarcza ono krew do całego organizmu — a wraz z nią tlen. Bezustanna dostawa dobrze natlenionej krwi jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Kiedy tlenu jest zbyt mało, zaczynają się choroby układu krążenia. Zablokowanie dopływu tlenu w zasadzie oznacza stopniową śmierć. W natlenieniu krwi pomocna jest woda jonizowana, która zawiera potężne pokłady tego życiodajnego gazu.

Do chorób układu krążenia często przyczyniamy się sami, lekceważąc szkodliwość niezdrowych nawyków i inne alarmujące czynniki, takie jak palenie, nadciśnienie, tłusta dieta, picie nieodpowiedniej wody, nadwaga czy brak ruchu. Wszystko to prowadzi do blokowania tętnic i ograniczania dopływu tlenu.

Ciekawostka: Lekarze zauważyli, że jeśli bezpośrednio przed zmierzeniem ciśnienia weźmiemy kilka głębokich oddechów, wynik badania będzie niższy. Dzięki temu ćwiczeniu chwilowo podnosimy pH krwi dzięki pozbyciu się sporej ilości CO2 i przyjęciu większej ilości O2. Skoro przy użyciu tego prostego triku można chwilowo obniżyć ciśnienie, nasuwa się logiczny wniosek, że przyczyną nadciśnienia może być niedobór tlenu. Przypomnijmy, że woda jonizowana to woda wyjątkowo bogata w tlen.

Poza zawartością tlenu, woda jonizowana ma wiele innych istotnych zalet. Przede wszystkim cechuje się wyjątkowo wysokim (zasadowym) pH. Takie pH bardzo korzystnie wpływa na pracę serca. Istnieje kilka możliwych przyczyn tego zjawiska, jak choćby okoliczność, że krew o wyższym pH i większej zawartości O2 ma mniejszą lepkość, dzięki czemu serce może łatwiej ją pompować.

Woda alkaliczna zawiera też jony wapnia, które pomagają rozpuszczać płytkę cholesterolową na ścianach tętnic, dbając w ten sposób o swobodny przepływ krwi.

Sklep z jonizatorami wody