jonizy

Jeżeli Twoim podstawowym czynnikiem wyboru urządzenia jest cena, to w sumie koniec tematu. Wystarczy, że poszukasz najtańszego rozwiązania, lub podejmiesz czasochłonne próby skonstruowania samemu (co zaznaczamy, że nie jest niemożliwe). Na niektórych stronach internetowych znajdziesz też porady jak samemu zbudować taki ‚wynalazek’. Jednak po co iść do salonu samochodowego, żeby na koniec wizyty, z kwaśną miną, powiedzieć: ja sobie takie coś to sam mogę zbudować.

Jednak większość z nas nie ma tego komfortu czasowego, żeby całe dnie lub miesiące spędzić na analizowaniu wykresów, danych, badaniu i dostrajaniu urządzenia. Zdecydowanie czas, to pieniądz. Skoro jesteś już na tej stronie, to znaczy, że cenisz sobie zdrowie i odczuwasz pragnienie poprawy komfortu życia, jednocześnie posiadając urządzenie warte swojej ceny z odpowiednią gwarancją działania, skuteczności, oraz bezpieczeństwa. Jonizator wody to produkt który – jak żaden inny – będzie miał ogromny wpływ na zdrowie całej rodziny, dobre samopoczucie i olbrzymi wzrost energii. Wodą jonizowaną wyleczysz większość chorób tzw. ‚cywilizacyjnych’ – od cukrzycy zaczynając a na nowotworach kończąc. Każdy, kto choć przez kilka tygodni używa odpowiednio dobranej wody jonizowanej z całą pewnością nie zrezygnuje z jej picia. Zmiany w funkcjonowaniu organizmu są wyraźnie widoczne – oczywiście zmiany na lepsze. Czy zapadając na poważną chorobę idziesz do pierwszego lepszego lekarza? Z całą pewnością nie! Zgodnie z własnym rozsądkiem zasięgasz opinii wyszukując najlepszego specjalistę. I tak właśnie zrób zakupując jonizator wody. Kup najlepszy model na rynku – najlepszy na jaki Cię stać – ale nie przepłacaj! Jest to zakup który nie da się przeliczyć na pieniądze (slogan: „zdrowie nie ma ceny”), ale rzeczywistość jest raczej brutalna: domokrążni sprzedawcy oferują często miernej jakości jonizatory za cenę nawet 12-stu tysięcy złotych. W Internecie znajdziesz bez trudu jonizatory za 7,5 tys. (po cudownym rabacie 5,6 tys.). Jeśli stać cię na taki zakup – ok, zastanów się tylko: czy naprawdę jest to najlepszy, najrozsądniejszy wybór?

Jak więc mądrze wybrać?

Każde urządzenie powinno spełniać określone parametry – produkować wodę o zróżnicowanych poziomach pH i ORP.
Jeśli priorytetem jest dla nas przyjmowanie wody o podwyższonym poziomie pH (terapia wewnętrzna), a nie mamy problemów skórnych, ran itp. to wystarczy nam urządzenie działające z zakresie pH 5,0 – 9,5. Takie modele są też tańsze od innych.
Inne modele produkują wodę w zakresie pH 3,0 – 10,0 – zapewniają więc największe spektrum zastosowań.
Kupując jonizator koniecznie zwróć uwagę na płyty produkujące wodę jonizowaną. Niektórzy producenci stosują płyty stalowe – takie urządzenia działają najkrócej. Są też na rynku urządzenia z płytami stalowymi pokrytymi warstwą srebra – już lepiej, ale to wciąż nie daje gwarancji długiego użytkowania. Bardzo dobry wybór to urządzenia z płytami tytanowymi – takie elektrody są niezwykle trwałe. Najlepszy natomiast wybór to jonizator z płytami tytanowymi które są dodatkowo pokryte warstwą platyny – żywotność tego typu urządzeń określa się na minimum 20 lat. Jeśli więc chcesz wyrzucić jonizator za rok czy dwa – nie zwracaj uwagi na to co kupujesz, ale raczej na wygląd zewnętrzny. Jeśli jednak chcesz długo cieszyć się zdrowiem i komfortem użytkowania – pytaj sprzedawcę jakie są elektrody, jak długa gwarancja – dwa lata to standard, ale taką gwarancję dostaniesz nawet na produkt kiepskiej jakości – więc sprzedawca się wcale nie wysila (może nie jest pewny jakości tego co oferuje?)

Czy warto sugerować się przepływem wody?

Wydawałoby się, że im większy przepływ tym lepiej. W praktyce jednak okazuje się, że jonizatory działają najlepiej (produkują najlepszą wodę) przy przepływie do 1 litr/min. Wybór urządzenia to więc nie tylko kryterium przepływu – ale przede wszystkim kryterium jakości wody – ta powinna być o jak najniższym ORP przy zachowaniu najwyższego pH (9,5 – 10,0). O jakość wody dbają wspomniane powyżej płyty (elektrody). I tu warto zwrócić uwagę nie tyle na ich ilość, co na powierzchnię. Producent może zachwalać swój produkt 4, 5 lub nawet 7 elektrodami – ale pytanie brzmi – jakiej są one wielkości? Im większa jest ich powierzchnia tym szybciej uzyskujemy wodę o najlepszych parametrach. Oczywiście by to sprawdzić w praktyce warto zaopatrzyć się w miernik do pomiaru jakości pH i ORP wody, lub poprosić dostawcę (montera lub serwisanta urządzenia) o dokonanie takiego pomiaru.
Ostatnim kryterium doboru jonizatora jest jego funkcjonalność. Generalnie dobre jonizatory dzielą się na dwie grupy: przenośnie (nablatowe) i stacjonarne (podszafkowe). Z własnego doświadczenia mogę poradzić, iż najwygodniejszym w użytkowaniu jest jonizator zamontowany na stałe w szafce pod zlewem. Wybór jakości wody dokonujemy odpowiednim przyciskiem na wielofunkcyjnej wylewce – wygoda i prostota użytkowania – te dwie cechy powinny towarzyszyć każdemu, nawet najbardziej zaawansowanemu urządzeniu.

Jaka jest trwałość jonizatorów?

Jonizatory są tak trwałe jak ich najważniejszy element – elektrody. Przy każdej jonizacji wody wykonują one swoją pracę przy której nieznacznie ulegają zużyciu. Elektrody to też najdroższy element markowych jonizatorów. Niektórzy sugerują, że na rynku są tańsze urządzenia z elektrodą ze stali nierdzewnej, lub stali pokrytej srebrem, ale takie elektrody nie są naprawdę trwałe. Większość produkowanych dziś nowoczesnych jonizatorów wody wyposażona jest w tytanowo – platynowe elektrody (jest to najdroższa część urządzenia). Warstwa platynowa czyni jonizację maksymalnie higieniczną, podczas gdy warstwa tytanowa gwarantuje niezwykle długi okres żywotności (min. 20 lat).

Sklep z jonizatorami wody