fibromialgiaFibromialgia (FMS) to zespół chorobowy charakteryzujący się przewlekłym bólem mięśni i ścięgien w określonych partiach ciała z występowaniem charakterystycznych punktów, rozmieszczonych symetrycznie (tzw. punktów spustowych), wrażliwych na ucisk. Do objawów fibromialgii należy również ciągłe zmęczenie, wyczerpanie, problemy ze snem i migreny. Przypuszcza się, że choruje na nią 1,2 – 2,4 miliona Polaków*. Częściej cierpią na nią kobiety i częstość występowania zwiększa się wraz z wiekiem (około 8% kobiet po 70 roku życia).
Nie ma jednoznacznych teorii określających przyczynę tej choroby. Jak dotąd nie opracowano też skutecznego lekarstwa na fibromialgię.
Wiele z codziennych przyzwyczajeń sprawia, że w naszych organizmach rozwija się kwaśne środowisko. Chodzi między innymi o jedzenie zakwaszającej żywności, picie nieodpowiedniej wody, nadwaga i brak ruchu. W takich warunkach łatwo mogą rozwijać się różne choroby, w tym fibromialgia.
W złagodzeniu bólu, napięcia i zmęczenia związanego z fibromialgią pomocna może być modyfikacja diety — powinna ona zawierać więcej żywności alkalicznej oraz właściwą ilość alkalicznej wody jonizowanej. Woda alkaliczna pomaga zmniejszyć zakwaszenie organizmu i w ten sposób dba i zdrowie komórek i naprawę tkanek, co pomaga złagodzić przykre objawy fibromialgii.

Sklep z jonizatorami wody