grzybica stópGrzybica stóp, zwana stopą sportowca lub stopą atlety, to infekcja mikroskopijnych grzybów atakujących skórę stóp. Najczęstsze objawy to uczucie pieczenia i swędzenia oraz bolesne pęknięcia skóry na spodzie stóp i pomiędzy palcami. Apteki są pełne różnego rodzaju preparatów łagodzących objawy grzybicy, co wskazuje na skalę tego problemu. Niestety preparaty te, choć często drogie, zwykle nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a po jakimś czasie grzybica znowu wraca. W skrajnych przypadkach konieczna jest wizyta u lekarza, który najpewniej przepisze doustne antybiotyki.

Grzybicą najłatwiej można zarazić się przez nieostrożne korzystanie z publicznych pryszniców, basenów i innych podobnych miejsc. Zdarza się nawet zarażenie paskudną grzybicą paznokci przy korzystaniu z salonów pedicure. Jeśli dotyczy Cię ten problem, wzmocnij mechanizmy obronne organizmu pijąc wodę alkaliczną i wypróbuj metodę, którą polecają dr Peggy Parker i dr Curtis Eastin:

  1. Dwa razy dziennie (rano i wieczorem) spryskuj zainfekowane miejsca wodą silnie kwaśną (pH = 2,5). Najlepiej korzystaj ze szklanej butelki ze spryskiwaczem. Nie wycieraj, pozostaw do wyschnięcia.
  2. Przy silnie rozwiniętych infekcjach dodatkowo mocz chore miejsca w wodzie silnie jonizowanej (ph = 11,5) przez 20 minut. Czynność powtarzaj przynajmniej cztery razy w tygodniu.
  3. Po moczeniu w wodzie alkalicznej delikatnie osusz skórę i zaczekaj, aż wyschnie całkowicie, a następnie spryskaj wodą silnie kwaśną i pozostaw do wyschnięcia.
  4. Używaj mleczka nawilżającego.

Oprócz tego regularnie odkażaj skarpety, obuwie, ręczniki i posadzkę. W tym celu również warto skorzystać z wody silnie kwaśnej. Dokładnie namocz (przez 60 minut) skarpety i obuwie (jeśli się nadaje do prania) w wodzie silnie kwaśnej, a następnie upierz. Regularnie spryskuj wnętrze butów wodą silnie kwaśną i pozostawiaj do wyschnięcia.

Sklep z jonizatorami wody