ŁuszczycaŁuszczyca (łac. psoriasis) to choroba skóry, która charakteryzuje się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych. Cechuje się przewlekłym przebiegiem, z tendencją do samoistnego ustępowania (remisji) i nawrotów. Wykwity występują najczęściej na skórze łokci i kolan, okolicy kości krzyżowej, na pośladkach, na owłosionej skórze głowy oraz skórze stóp i dłoni. Nasilenie choroby jest zróżnicowane: od form z nielicznymi, niewielkimi wykwitami skórnymi wielkości łebka od szpilki, po ciężkie postacie choroby, charakteryzujące się zmianami zapalnymi i wysiękowymi, często przybierającymi formę uogólnioną. Łuszczyca nie jest zaraźliwa.

Łuszczyca rozwija się, kiedy układ odpornościowy błędnie uznaje zdrowe komórki skóry za patogeny i wysyła sygnały powodujące niepotrzebnie wysoką produkcję nowych komórek.

Jak dotąd nie opracowano lekarstwa, które zapewniałoby trwałe uwolnienie się od łuszczycy.

Regularne spożywanie alkalicznej wody jonizowanej i terapia zewnętrzna wodą kwaśną może jednak przynieść rewelacyjne efekty:

  1. Przemyj skórę wodą silnie alkaliczną (pH = 11,5), aby usunąć nadmiar łoju.
  2.  Umyj skórę za pomocą Wody Piękności (pH = 5,5) i preparatu bez zawartości mydła. Delikatnie osusz.
  3.  Nasącz wacik wodą silnie kwaśną (pH = 2,5), przetrzyj zmienione chorobowo miejsca i zostaw do wyschnięcia.
  4.  Spryskaj ciało Wodą Piękności (najlepiej korzystając ze szklanej butelki z atomizerem).
  5.  Powtarzaj rano i wieczorem.
  6.  Spryskuj ciało Wodą Piękności wielokrotnie w ciągu dnia, żeby utrzymać skórę nawilżoną.

Sklep z jonizatorami wody