Nadkwasota, zgaga, niestrawność

Jednym z najważniejszych o ile nie najważniejszym warunkiem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest utrzymanie stanu równowagi kwasowo – zasadowej. Aby taki stan był utrzymany niezbędne jest zachowanie diety z przewagą produktów alkalizujących oraz nawadnianie organizmu najlepiej jonizowaną wodą alkaliczną.

Należy pamiętać, że nie wskazane jest spożywanie zbyt dużej ilości produktów kwasotwórczych, do których należą cukry, węglowodany, białka zwierzęce, kawa, herbata, nikotyna, alkohol, itp. Ponieważ nadmiar kwasów w naszym organizmie, które powstają w wyniku przemiany materii powoduje zachwianie tej istotnej równowagi w naszym ciele.

Poziom kwasów we krwi może ulec zwiększeniu również w wyniku stresu, przyjmowanych leków, stosowania kuracji odchudzających, braku ruchu lub nawet nadmiernej aktywności fizycznej.

Środowisko kwasowe jakie może powstać w naszym ciele przyczynia się do rozwoju wielu schorzeń, ponieważ zaatakowane komórki przez kwasy i toksyny nie mają siły się bronić. Jest cała lista chorób i schorzeń, które wykorzystują osłabienie naszego organizmu i atakują także zdrowe komórki, które „w pojedynkę” nie mają szans.

Jak rozpoznać, że nasz organizm jest zakwaszony?

Nie jest to trudne, ponieważ organizm sam zaalarmuje nadmiar kwasów poprzez zgagę i niestrawność, migrenowe bóle głowy, pogorszenie stanu skóry, smak goryczy lub kwasu w ustach, osad na języku, a to tylko niektóre, najczęściej występujące objawy nadmiernej kwasowości.

Ponadto długotrwałe zakwaszenie sprzyja rozwojowi poważnych chorób takich jak: nadciśnienie, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, nowotwory, zmiany zwyrodnieniowe stawów, nadwaga i wiele innych.

Jednak są sposoby zwalczania kwasów w organizmie oraz przywrócenia równowagi kwasowo – zasadowej. Poprzez dostarczenie produktów zasadowych ( szczególnie warzyw i owoców ) a także jonizowanej wody alkalicznej.

Pijąc jonizowaną wodę alkaliczną, stosując odpowiednią dietę oraz prowadząc aktywny tryb życia, w większym stopniu docenisz stosowanie jonizatora wody, który produkuje jonizowaną wodę alkaliczną ze standardowej wody pitnej z kranu.

Sklep z jonizatorami wody