nadwagaNadwaga to stan, w którym masa tkanki tłuszczowej organizmu osiągnęła poziom skracający przewidywaną długość życia. Jest to druga najczęstsza przyczyna przedwczesnej śmierci. Z powodu otyłości umiera więcej ludzi niż z głodu! W niektórych krajach osiągnęła ona rozmiary epidemii. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowy styl życia, który pomoże uniknąć nadwagi lub uwolnić się od niej.

Większość poważnie otyłych osób dochodzi do wniosku, że cudowne diety i lekarstwa na dłuższą metę nie pomagają rozwiązać problemów z nadwagą. Utrzymanie wymarzonej sylwetki wymaga przestrzegania zdrowej diety i zdrowego stylu życia.

Zdrowa dieta, to taka, która jest oparta na zasadzie 80/20. Oznacza to równowagę 80% żywności alkalicznej i 20% żywności kwaśnej. Do niedawna utrzymanie tych proporcji było bardzo trudne ze względu na duże ilości świeżych warzyw niezbędnych do utrzymania podobnej równowagi. Tym bardziej, że większość spożywanych przez nas produktów działa zakwaszająco (napoje gazowane, kawa, mięso, alkohol, nabiał i inne). Jednak wiele osób zauważyło, że dzięki stosowaniu alkalicznej wody jonizowanej o wiele łatwiej jest uniknąć kwasicy i zachować naturalny, alkaliczny odczyn pH organizmu.

Nasze ciało stara się chronić ważne organy przed zakwaszeniem przez budowanie wokół nich tkanki tłuszczowej. Tłuszcz ma za zadanie izolować te organy tak długo, aż pH płynów ustrojowych wróci do normy. Kiedy pH stanie się zasadowe, organizm dostaje sygnał, że tkanka tłuszczowa nie jest już niezbędna i można się jej pozbyć.

Woda jonizowana wspomaga proces odtruwania organizmu. Szczególnie skuteczna jest w walce z nadwagą. Komórki tłuszczowe o dodatnim ładunku elektrycznym są usuwane przez ujemnie naładowane cząsteczki wody alkalicznej. Wielu specjalistów z całego świata potwierdza, że detoksykacja organizmu przy pomocy alkalicznej wody jonizowanej jest ważnym elementem zdrowego stylu życia i skuteczną metodą walki z nadwagą.

2 komentarze

  1. Mario21

    Trzymam kciuki za wszystkie osoby walczące z otyłością! Sam miałem ten problem, do czasu skorzystania z kaplanexu, później waga w końcu spadła.

Sklep z jonizatorami wody