rakNowotwór to choroba komórek ciała. Do codziennych zadań komórek należy wzrost i podział, mające na celu ich rozmnażanie. W miarę pojawiania się nowych komórek stare obumierają i zostają usunięte z organizmu. Nowotwory pojawiają się, kiedy zostają zaburzone mechanizmy kontrolujące podział komórek i stare komórki nie obumierają, mimo że pojawiają się nowe, mające je zastąpić. Nadmiar komórek tworzy tkankę zwaną guzem. Nowotwór polega na niekontrolowanym wzroście zmutowanych komórek. Do mutacji komórek często dochodzi w wyniku działania wolnych rodników, często obecnych w organizmie na skutek czynników zewnętrznych (np. zanieczyszczenie środowiska) lub określonego trybu życia (np. palenie tytoniu).

Różne nowotwory, takie jak rak płuc, kości, skóry, jamy ustnej, prostaty, jelita grubego czy piersi, mogą zostać zainicjowane przez czynniki ryzyka, takie jak promienie słoneczne, dieta, palenie albo uwarunkowania genetyczne. Te elementy codzienności nasilają destrukcyjny wpływ rodników tlenowych na komórki, tworząc w naszym organizmie sprzyjające warunki do rozwoju nowotworów.

Chociaż nie istnieje 100% metoda zapobiegania nowotworom, są pewne sposoby, które mogą znacząco obniżyć ryzyko ich rozwinięcia się.  Jednym z najważniejszych elementów walki z wolnymi rodnikami jest picie alkalicznej wody jonizowanej. Osobom prowadzącym normalny tryb życia zaleca się spożywanie minimum 4-6 szklanej wody alkalicznej dziennie, a aktywnym 6-8 szklanek (nie jest to wymienne na wodę z kranu lub mineralną).

Woda alkaliczna neutralizuje znaczną część wolnych rodników, dając komórkom szansę na bardziej kontrolowaną reprodukcję i hamując rozwój komórek rakowych we wczesnym stadium. Poza tym komórki rakowe nie mogą przeżyć w środowisku alkalicznym. A więc picie wody jonizowanej w dużym stopniu pomaga ograniczyć rozwój komórek nowotworowych.

 

Podobne posty

Sklep z jonizatorami wody