skala-ph

Jaki poziom pH ma Twój organizm?

Stwierdzono, że jeśli stan naszych płynów pozakomórkowych, a w szczególności krew zakwasza się, w pierwszej kolejności nasz organizm objawia to zmęczeniem następnie skłonnością do przeziębień itp. Kiedy wyżej wymienione płyny staja się bardziej zakwaszone, nasz organizm manifestuje to bólami głowy, klatki piersiowej, bólami brzucha itp.

Doktor Keiichi Morishita w swojej książce “The Hidden Truth Of Cancer” (Ukryta prawda na temat raka) oznajmia, że jeśli krew staje się bardziej zakwaszona, nasz organizm nieuchronnie deponuje nadmiar kwasowych substancji w różne części ciała, taka krew nie jest w stanie utrzymać alkaicznej kondycji komórek i jest uboższa w tlen. Jeśli ta tendencja trwa, różne części ciała stają się zakwaszone, niektóre komórki obumierają i przekształcają się w kwasy.

Co więcej, niektóre komórki przyswajają nowe środowisko. Innymi słowy, zamiast obumierania – jak normalne komórki w kwaśnym środowisku – mutują się i stają komórkami nowotworowymi. Komórki nowotworowe są bardziej skłonne do przemieszczania się do innych części ciała wraz ze strumieniem krwi. Mogą także wędrować naczyniami limfatycznymi, atakując organy.

Dlaczego powinniśmy interesować się poziomem pH swojego organizmu? Wiadomo, że ciało każdego z nas składa się w ok. 70%-80% z wody, poziom pH ma głęboki wpływ na cały organizm. Wszystkie mechanizmy regulacyjne (łącznie z oddychaniem, krążeniem, trawieniem i produkcją hormonalną) regulują równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Tak jak kwaśny deszcz potrafi zniszczyć las, a zasadowe odpady zanieczyścić jezioro, tak brak równowagi pH w organizmie niszczy wszystkie tkanki ciała.

Sklep z jonizatorami wody