Problemy skórne

Podczas spożywania zbyt dużej ilości produktów kwaśnych takich jak mięso, białko zwierzęce, węglowodany nasz organizm traci równowagę kwasowo – zasadową. Istnieje ogólna zasada, która mówi, iż spożywane produkty powinny być w 75% zasadowe a w 25% kwasowe. Niestety mało osób przestrzega tę normę, spożywając coraz mniej produktów zasadowych takich jak warzywa czy owoce.

Idealne pH człowieka to 7,4. Powyżej tej wartości organizm ma odczyn zasadowy a poniżej kwaśny. Nieregularne posiłki bogate w węglowodany i cukry, stres, niewystarczająca ilość snu – w takich warunkach ciężko utrzymać zbilansowany poziom pH naszego ciała. A co za tym idzie nasz organizm gromadzi szkodliwe kwasy i toksyny, które w znacznym stopniu przyczyniają się do powstania alergii. Szkodliwe produkty przemiany materii atakują nasze zdrowe komórki i organizm nie jest w stanie zwalczać antygenów, które znajdują się we wszystkich produktach, które spożywamy a także w powietrzu, którym oddychamy.

Ponadto niestrawione proteiny są główną przyczyną powstawania alergii.

Dlaczego?

Ponieważ kiedy system trawienny jest osłabiony przez nadmierne zakwaszenie nie jest w stanie poradzić sobie z rozkładaniem aminokwasów. Przez to często powstają alergie na różnego rodzaju produkty.

Należy pamiętać, że zakwaszenie organizmu może doprowadzić nie tylko do alergii lecz może objawiać się w postaci problemów skórnych, w tym trądzik czy atopowe zapalenie skóry. To co pojawia się na naszej skórze jest niczym innym jak reakcją naszego organizmu na zaburzenia równowagi biochemicznej. To znaczy, że nasz organizm „alarmuje” nam, poprzez zmiany skórne, nadmierną ilość kwasów i toksyn, które niszczą zdrowe komórki i osłabiają naszą odporność.

Jak temu zapobiegać?

Przede wszystkim ograniczenie produktów kwaśnych, jednak to nie wystarczy, ponieważ trzeba się pozbyć tego co już się dostało do naszego organizmu. Dlatego też najlepszym sposobem jest regularne picie jonizowanej wody alkalicznej, która charakteryzuje się zasadowym pH. Woda ta umożliwia wypłukanie szkodliwych substancji a ponadto dostarcza niezbędnych minerałów takich jak wapno czy magnez, które wspomagają odbudowę zniszczonych komórek naszego organizmu.

Liczne badania laboratoryjne, które były przeprowadzone w USA, Korei i Japonii potwierdziły skuteczność działania jonizowanej wody alkalicznej w walce z problemami skórnymi. Woda alkaliczna skutecznie działa na organizm od wewnątrz likwidując problemy skórne i trądzik, który widoczny jest na zewnątrz.

Sklep z jonizatorami wody