Rak jelita grubego

Rak jelita grubego jest PIERWSZYM pod względem częstości występowania nowotworem u kobiet i mężczyzn w Europie!

W Polsce DRUGI pod względem częstości występowania nowotwór u kobiet i mężczyzn.

14 600 nowych przypadków chorych rocznie i ponad 10 400 chorych umiera! – wynika z danych Krajowego Rejestru Nowotworów.

Jak zapobiegać?

Ważne, by jeść produkty świeże i wysokiej jakości. Ryzyko zachorowania wzrasta w przypadku obecności w diecie zjełczałych tłuszczów, a także produktów spleśniałych, które najczęściej zawierają znaczne ilości mykotoksyn o działaniu rakotwórczym.

Codziennie należy spożywać przynajmniej kilogram warzyw i owoców. Wskazane jest również zastępowanie czarnej herbaty bogatą w przeciwutleniacze herbatę zieloną.

W diecie powinno być również jak najmniej produktów zapierających, takich jak kakao, czekolada, kawa czy mocna herbata. W celu niedopuszczenia do zaparć należy wypijać codziennie odpowiednie ilości płynów (co najmniej 2 l – najlepiej wody alkalicznej lub świeżych soków).

Jaką rolę w profilaktyce odgrywa woda?

Od wody i jej jakości zależy funkcjonowanie organizmu, a więc stan naszych stawów, naczyń krwionośnych, narządów wewnętrznych, nasza cera (kolor twarzy), jędrność skóry. Liczne badania naukowe i medyczne przeprowadzone w ostatnich 15 latach m.in. w Stanach Zjednoczonych i Japonii wykazały, że przyczyną zarówno starzenia się organizmu, jak i coraz częstszego występowania wielu chorób jest zakwaszenie organizmu! 

W ŚRODOWISKU ALKALICZNYM NIE ROZWIJA SIĘ ŻADNA CHOROBA!

Profilaktyka niezwiązana z dietą

Wykazano, że nawet pół godziny umiarkowanego wysiłku fizycznego (intensywny spacer, jazda na rowerze, pływanie) każdego dnia znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe jelita grubego oraz na raka piersi u kobiet.

Czy wiesz, że…

Codzienne spożywanie wody jonizowanej doskonale reguluje przemianę materii?

Woda jonizowana wypłukuje złogi powstałe w jelitach i przywraca naturalny poziom pH. Dzięki temu Twoje jelita będą czyste a spożywany pokarm będzie maksymalnie przyswajany.

 

Sklep z jonizatorami wody