tarczycaJak zauważa dr Michael L. Johnson, wielu lekarzy (m.in. medycyny tradycyjnej, chiropraktyków i naturopatów) próbuje leczyć schorzenia tarczycy bez sprawdzania poziomu pH pacjenta. Dr Johnson nazywa to ogromną pomyłką i wyjaśnia dlaczego jest to tak ważna kwestia:

Minerały, które tworzą w organizmie środowisko alkaliczne — wapń, magnez i inne pierwiastki śladowe — są NIEZWYKLE WAŻNE dla pacjentów ze schorzeniami tarczycy. Każda komórka organizmu ludzkiego zawiera receptor hormonów tarczycy, a żeby przeżyć, musi pobierać hormon T3. Jednak komórki nie są w stanie absorbować hormonu T3 bez wspomnianych minerałów. Zgadnijcie, co się dzieje, kiedy pacjent ma niski poziom pH. Komórki mają niedobór tych minerałów i nie potrafią przyjmować hormonu T3! Zastanawiacie się, dlaczego organizm niektórych pacjentów nie reaguje na leczenie? Właśnie tu może być ukryta przyczyna.

Przekształcenie hormonu T4 w T3 jest możliwe wyłącznie w obecności cynku, a niski poziom selenu sprawia, że hormon T3 jest nieaktywny. Czy więc należy faszerować pacjentów cynkiem i selenem? NIE! Podnieś pH w ich organizmie i zwiększ siłę ich kwasu żołądkowego, żeby byli w stanie absorbować odpowiednie ilości cynku i selenu z żywności.

Regularne picie alkalicznej wody jonizowanej jest uznanym na całym świecie, skutecznym sposobem na zmniejszenie zakwaszenia organizmu i podwyższenie pH płynów ustrojowych. Jednocześnie woda ta nie wpływa negatywnie na kwasy żołądkowe — aby zneutralizować cały kwas żołądkowy (który jest na bieżąco wydzielany w ilości ok. 3 litrów dziennie) trzeba by wypić jakieś 3000 litrów wody alkalicznej. Woda jonizowana przywraca równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, dzięki czemu może on zacząć prawidłowo funkcjonować. Picie alkalicznej wody jonizowanej może być decydującym czynnikiem, który pomoże Ci pozbyć się problemów z tarczycą.

Sklep z jonizatorami wody